Корекція патологій стопи

Методика корекції патології стопи за допомогою індивідуальних ортопедичних устілок

«Ресурсів-Орто» позиціонує себе як клієнтоорієнтірованную компанію, тому самостійно розробляємо і виробляємо ортопедичне взуття і устілки з 2003 року. Це дозволяє нам виготовляти продукцію, що повністю відповідає потребам сучасної Подіатрія (наука, що вивчає захворювання стопи), швидко реагувати на нові наукові тенденції і контролювати якість виготовлення на всіх етапах виробництва. І таким чином, бути впевненим в користі нашій продукції для здоров'я споживачів.

Основу виробленої продукції становлять плоскі устілки з включеним каркасних елементом з термоформуємої пластика (моделируемая частина устілки), що виготовляються відповідно до таблиці розмірів стопи. Після діагностики проведеної Подіатрія «ресурсів-Орто» встановлюються необхідність корекції тієї чи іншої патології стоп за допомогою моделювання індивідуальної ортопедичної устілки.

Процес моделювання індивідуальної ортопедичної устілки складається з трьох етапів і займає 10-15 хв.

1) Устілку відповідного розміру нагрівають з підошовної сторони за допомогою спеціального фена в області знаходження термопластичного матеріалу. Розігріту устілку встановлюється на платформу, під устілку в проекції поздовжнього склепіння підкладається поперек спеціальна стрічка, при необхідності на цьому етапі встановлюється вкладиш для моделювання поперечного зводу.

2) Пацієнт під час моделювання устілок сидить, гомілку розташовується перпендикулярно до поверхні платформи. Асистент фіксує кістку п'яти і головки 1-ої і 5-ої плеснових кісток і виробляє ортопедичну корекцію, встановлюючи стопу в фізіологічне положення. Шляхом натягування спеціальної стрічки за формою поверхні стопи формуються склепіння.

У натягнутому стані стрічку необхідно утримати 2-3 хвилини. За цей час, термопластик остигає, повністю приймаючи форму поверхні стопи.

Після чого устілки можна вставити в взуття та запропонувати пацієнтові походити в них. При необхідності, можна заново нагріти і перемоделювати устілку.

3) Переконавшись в зручності носіння ортопедичної устілки для пацієнта. На подошвенную поверхню устілки прикріплюються додаткові коригувальні пристрої, що усувають різницю довжини ніг, змінюють патологічні кути нахилу стопи та ін.

Змодельована готова устілка повинна мати три точки опори - п'ята, головка 1-ої плеснової кістки, головка 5-ої плеснової кістки.

Неприємні відчуття при використанні індивідуальних ортопедичних устілок допускаються протягом 4-5 днів. Потім пацієнт звикає до устілок і практично їх не відчуває, при ходьбі відчувається комфорт, втома в ногах проходить, знижується або зникає больовий синдром в стопах, гомілковостопному, колінному суглобах, поперековому відділі хребта. Якщо пацієнт через 7 днів після носіння індивідуальних устілок не зміг звикнути (що буває досить рідко) необхідний повторний огляд подіатра і повторне моделювання тих же устілок.

Методика індивідуального ортезування розроблялася нами спеціально для практикуючих лікарів. Призначення методики полягає в тому, щоб лікар на своєму робочому місці, маючи мінімум обладнання, з використанням продукції «ресурсів-Орто» міг виготовити якісні індивідуальні ортопедичні устілки.

При складних деформаціях стопи ми виготовляємо індивідуальні устілки за традиційною методикою по зліпкам стопи.