Вальгусна деформація першого пальця стопи

Вальгусна деформація великого пальця (Hallux Valgus), є однією з найпоширеніших деформацій стопи. Деформація відбувається при прогресуванні поперечної плоскостопості через зсув головки першої плеснової кістки досередини. Великий палець зміщується в бік інших чотирьох пальців. Вальгусна деформація великого пальця призводить до запалення в області суглобової сумки, з хворобливістю по внутрішній поверхні великого пальця. Деформація переднього відділу стопи заподіює великі занепокоєння і викликає порушення ходьби.
Дана патологія, в основному, зустрічається у жінок. Причиною розвитку викривлення пальців лежить вроджена слабкість сполучної тканини. Розвитку деформації сприяє: тривале носіння тісного модельного взуття на високих підборах і вузьким носком, неправильно підібране взуття. Негативний постійний вплив такого взуття призводить до прогресування поперечної плоскостопості, яке, як правило, лежить в основі таких деформацій стопи.
Лікування.На початкових стадіях деформації полегшення приносять теплі ванночки для ніг. Кращим способом позбутися від болю, спричиненої даної деформацією - це носіння раціональної, правильно підібраного взуття. Людям, що страждають деформацією переднього відділу стопи, рекомендується носити взуття з просторим носком. Для профілактики прогресування деформації і для комфортного відчуття стопи рекомендуються спеціальні ортопедичні супінатори, з повноцінною викладкою поздовжнього і поперечного склепінь. При виражених, стійких деформаціях переднього відділу стопи, виникає необхідність в оперативному лікуванні.

Вальгусна деформація першого пальця (halluх valgus) виникає при поперечній розпластаності стопи. Спостерігається найчастіше у жінок 35 - 40 років і старше як результат перевантаженості стопи. Незручне взуття в даному випадку є не первинним, а збільшує фактором.

Морфологічні дослідження стопи говорять, що нормальне положення плеснових кісток прямо залежить від підошовної фасції, яка утримує їх від розбіжності. Тому недостатність зв'язкового апарату стопи веде до її поперечному распластиваніе, а так же деформації.

Вальгусна деформація першого пальця характерізуетсяотклоненіем першої плеснової кістки досередини. При цьому хронічне запалення оболонки суглоба, як правило, веде до розвитку деформуючого артрозу з утворенням остеофітів на голівці плеснової кістки.

Біль від шишки першого пальця поступово переходить в біль всієї стопи. Тим самим, вальгусна деформація першого пальця веде до постійних больових відчуттів, а так же, нерідко, до хірургічного втручання.

Лікування даної деформації, перш за все, виходить із його ступеня. Необхідно скористатися ортопедичними пристосуваннями (міжпальцевих прокладками, устілками - супинаторами), які надають сприятливий, але не стовідсотковий ефект.

Як правило, підсумком стає оперативне втручання, переважне вироблене на м'яких тканинах. Такі втручання ведуть до усунення негативної естетики наслідків. Усунути причину недуги вальгусна деформація першого пальця можна і потрібно реконструктивними втручаннями, які вимагають участі досвідченого і висококваліфікованого лікаря.