Подагра: причини, симптоми і лікування

Ознаки подагри досить характерні: раптовий гострий біль в суглобі, почервоніння і підвищена температура ділянки ураження - як правило, це говорить про нападі подагричного артриту. Точний діагноз фахівці компанії «Sursil-Ortho» визначають на основі аналізу крові, за результатами яких стає очевидним рівень вмісту сечової кислоти.

причини

Виникнення даного захворювання провокують: неправильний спосіб життя, відсутність дієти, білки тваринного походження, алкоголь, стреси. Розвиток ускладнень відбувається шляхом відкладення кристалів уратів натрію в суглобах і тканинах організму, порушується робота нирок. Це призводить до підвищення концентрації кислоти в крові. Кристали урати натрію руйнують суглоби.

клінічна картина

 

Прояв подагри може відбуватися кількома способами. Крім подагричного артриту, при якому виникають сильні болі в області суглоба, почервоніння і печіння, хвороба може виражатися такими ознаками, як щільні вузлики - тофуси - в області ліктьових суглобів, вушних раковин, п'яткових сухожиль, променезап'ясткових суглобів. Подагра може пошкодити будь-які суглоби, проте пальці ступень страждають найчастіше.

Група ризику

Найбільш поширений діагноз серед чоловіків старше 40 років, а так само серед жінок - після менопаузи. Відомі поодинокі випадки виникнення даного захворювання серед дітей і осіб юнацького віку. Нерідко виникає у людей, які страждають порушенням обміну речовин, що супроводжується такими діагнозами, як артеріальна гіпертонія, цукровий діабет, надмірна вага, а так само у людей із спадковою схильністю.

провокатори

Загострення може бути викликано наступними причинами:

- зловживання алкоголем
- переїдання
- фізичні навантаження
- травма
- деякі лікарські препарати
- деякі захворювання, в тому числі інфекції
- кровотечі
- операційне втручання

Лікування

На сьогоднішній день існує безліч різних методів лікування подагри. Фахівці компанії «Sursil-Ortho» допоможуть Вам виявити захворювання і нададуть допомогу в усуненні джерела хвороби. Лікар-ревматолог проводить спеціальну програму діагностики захворювання на сучасному обладнанні. В процесі діагностики визначається, в першу чергу, рівень вмісту сечової кислоти в крові. Крім цього, ми проводимо комплексне обстеження нирок на наявність функціональних порушень або каменів. Діагностуються інші органи - адже виникнення подагри часто пов'язано саме з наявністю порушень метаболізму або захворювань інших систем організму.

На підставі результатів діагностики лікар-ревматолог компанії «Sursil-Ortho» визначає вид найбільш ефективного індивідуального лікування: дане захворювання піддається лікуванню дієтами, лікарських або фізіотерапевтичним методам. Методи терапії відрізняються один від одного, проте первинна мета одна: зняти гострі больові відчуття, обумовити контроль над рівнем вмісту сечової кислоти в крові пацієнта. Постійне лікарський нагляд дозволить забезпечити безпеку лікування і врахувати будь-які побічні дії застосовуваних ліків при наявності інших захворювань.

Фахівці компанії «Sursil-Ortho» організовують комплексне лікування подагри. Найчастіше це лікарські методи, що дозволяють придушити утворення сечової кислоти і прискорити виведення її з організму. При необхідності проводиться процедура очищення крові. Крім медикаментозного лікування лікар готує для кожного пацієнта індивідуальну дієту. Адже від характеру харчування багато в чому залежить успіх процесу одужання. Збалансований раціон, позбавлення від зайвої ваги є ефективними супутниками в боротьбі з подагрою.

Чи не запускайте хворобу! При перших ознаках подагричного артриту негайно зверніться до фахівця. Ми завжди готові надати Вам допомогу у вирішенні проблем, пов'язаних з таким захворюванням, як подагра. Пам'ятайте, що своєчасне розпізнавання і професійна терапія дозволяють зберегти здоров'я та колишню життєву активність на довгі роки!

Якщо подагра застала зненацька

Приступ подагричного артриту супроводжується нестерпним болем. У домашніх умовах послабити больові відчуття лікар-ревматолог компанії «Sursil-Ortho» рекомендує наступним чином. Для початку хворого необхідно укласти в ліжко і забезпечити повний спокій. Хворий суглоб зафіксувати на височини (підкласти подушку), і прикласти на область болю пакет з льодом. Лід допоможе зменшити біль. Важливо пити якомога більше води, трав'яного чаю, настою шипшини, але без цукру. Велика кількість рідини сприяє прискоренню процесу виведення сечової кислоти. Зв'яжіться з лікарем - своєчасне втручання фахівця істотно полегшить біль і прискорить процес одужання. У компанії «Sursil-Ortho» Вам завжди готові надати допомогу вчасно і професійно!

З історії

Подагричний артрит був описаний вперше в XVII столітті відомим британським лікарем Томасом Сіденгама. У його «Трактаті про подагру» були детально описані ознаки і прояв захворювання. У 1883 році вченими вперше був зафіксований факт утримання високого рівня сечової кислоти в крові, кристали урати натрію виявили в 1899 році. Але зв'язок кристалів урати натрію з виникненням подагри вчені встановили лише в другій половині минулого століття - в 1961 році. З тих пір медицина суттєво просунулася в методології лікування даного захворювання.